تبلیغات
مهدویت - گوساله‌ای که جواز یهودیان برای ورود به مسجد الاقصی است/ چرا ورود به «الأقصى» برای یهودیان حرام است
مهدویت
اللهم عجل لولیك الفرجبه اعتقاد یهود و اذعان آنها، یهودیان جهان امروزه «نجس» هستند و همین نجس بودن یهود موجب می شود تا آنها اجازه ورود به الاقصی را نداشته باشند. برای پاک کردن خود از این نجاست، یهود می بایست، گوساله صرفا سرخ مویی را بیابند.

طی چند روز اخیر اخبار حمله صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی در بسیاری از رسانه‌ها منتشر و با واکنش‌هایی همراه بوده است. رفتار وحشیانه‌ای که مورد انتقاد مسلمانان و حتی برخی یهودیان قرار گرفته است. نکته‌ حائز اهمیت این موضوع، انتقاد برخی یهودیان ساکن سرزمین اشغالی از این امر است. در این مطلب سعی شده به بررسی آیین یهود برای مجوز ورود به مسحد الاقصی پرداخته شود. در سال 1948 میلادی کشور فلسطین به دست صهیونیست‌ها اشغال شد تا با مهاجرت دادن 2 هزار یهودی و اسکان دادن آنها در سرزمین های اشغالی از بازگشت به سرزمین موعود خوشحال شوند. پس از آن نوبت به سال 1967 میلادی و شکست اعراب از «اسرائیل» رسید که طی آن یهودیان صهیونیست شهر قدس را اشغال کرده و وارد مسجد الاقصی شدند که آن را «کوه هیکل» می نامند.
 


 

در شکست سال 1967 اعراب بلندی های جولان سوریه، صحرای سینا مصر و سیطره اردن بر کرانه باختری و قدس را از دست دادند، با این حال کابینه وقت رژیم صهیونیستی جرات تعدی و تعرض به مسجد الاقصی را نیافت و اقدام به بنای هیکل موعودشان در آن نکرد، اگرچه به گفته یهود برای بنای آن شب و روز نماز می خوانند و دعا می کنند.

ماجرا چیست؟
موضوع چه بود که بنای هیکل به تعویق می افتاد؟ آیا بیم و هراس از اعراب یا جامعه بین المللی بود؟ یا اینکه دلایل دیگری مرتبط با یهود در پس آن قرار داشت؟
 

هیکل از آسمان فرود می آید
بر اساس آنچه در «تلمود»، یکی از کتاب های مقدس یهود ذکر شده است، هیکل سوم یک باره، غافلگیرانه و سریع و آنی بنا خواهد شد و با اینکه خاخام های یهودی در این خصوص اختلاف نظر دارند که این امر چگونه رخ خواهد داد، با این حال جزو اعتقاداتی است که در میان بسیاری از یهودیان شایع است.

براساس این باور، هیکل سوم همچون هیکل اول که حضرت «سلیمان بن داوود» آن را بنا کرد و همچنین هیکل دوم که به دست «هیرودس» ساخته شد، تاسیس نمی شود. هیکل سوم در روز «عید» و تنها و تنها در یک بنا می شود و این موضوع ساده ای نیست که در فهم و درک بشری بگنجد.

خاخام «شلومو بن اسحاق»، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مفسران کتاب تلمود که از مهمترین و اساسی ترین کتاب های دین یهودیت شمرده می شود، براین باور است که هیکلی که یهود انتظار آن را می کشند، از آسمان و به صورتی کاملا بنا شده و آماده بر زمین فرود خواهد آمد و به همین دلیل در ساخت آن نیازی به نیروی کار بشری آنگونه که در ساخت هیکل اول و دوم شاهد آن بودیم، وجود ندارد.

این خاخام یهودی مدعی است که در «سفر خروج» تلمود آمده است که هیکل ساخته و پرداخته خداوند است و به همین دلیل نتیجه می گیرد که هیکل سوم همچون هیکل اول و دوم بنا نخواهد شد.

اما «جنبش حباد»، به عنوان بزرگترین فرقه ای که یهودیان ارتدوکس را در جهان در برمی گیرد و مقر اصلی آن در نیویورک است، به این گفته های بن اسحاق اعتقاد ندارد، بلکه با دادن تغییراتی در آن، این باور را به این گونه به پیروان خود القا می کند که بخشی از هیکل سوم از آسمان و به صورت یک معجزه بر زمین فرود خواهد آمد و بخش دیگر آن به دست «مسیح» و پیروانش بنا خواهد شد.

این گروه از یهودیان دارای دعای معروفی هستند که مفاد آن چنین است: خدای ما چشمان ما را با هیکل مان که در آسمان است، روشن گردان و این سعادت مشارکت در بنای آن را به ما بده.
خاخام «حننئیل زاینی» بر این باور است که در این اواخر آگاهی و بیداری فزاینده ای در خصوص بنای هیکل ایجاد شده است، اما در برابر این آگاهی و بیداری جنبش معارض و مخالف بزرگی توسط خاخام ها و علمای بزرگ یهودی شکل گرفته که معتقد است، هیکل از آسمان فرود خواهد آمد و پیروان این عقیده ورود یهود به مسجد الاقصی و محوطه های آن را رد می کنند، چون ورود به این اماکن هم اکنون بر یهود تحریم شده است.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

ورود به «الأقصى» حرام است
پس از حادثه تصادفی که در سال 2014 در قدس اشغالی روی داد و در اثر آن «شالوم»، یهودی 17 ساله در مسیر «دیوار ندبه» یا همان «دیوار براق» یهود کشته شد، خاخام بزرگ طایفه سفاردی ها که یهودیان شرقی هستند، انگشت اتهام خود را متوجه یهودیانی کرد که وارد محوطه مسجد الاقصی می شوند و مسئولیت این حادثه را متوجه آنها نمود.
خاخام بزرگ سفاردی ها درباره کشته شدن شالوم که برای دعا و نماز می خواست خود را به دیوار ندبه برساند، گفت که بزرگترین دلیل ریخته شدن خون یهودیان، یهودیانی هستند که می خواهند، وارد مسجد الاقصی شوند.

وی تاکید کرد که این یهودیان اقدام به تحریک اعراب و فلسطینی ها می کنند و این اقدام آنها را باید به ریختن نفت روی آتش تشبیه کرد. بنابراین خاخام بزرگ سفاردی ها براین باور بود که تنها با متوقف کردن و مقابله با تصرف و اشغال مسجد الاقصی است که می توان مانع ریخته شدن خون یهودیان شد.

بزرگ خاخام سفاردی ها، خاخام هایی که یهود را تشویق به ورود به مسجد الاقصی و اشغال آن می کنند، خاخام های درجه چهار توصیف کرد و به آنها نسبت به نقض اظهارات خاخام های بزرگ اسرائیل و عدم عمل به آنها هشدار داد.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

در همین راستا یکی از خاخام های بزرگ جنبش یهودی «شاس» نیز با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد و در این دیدار از وی خواست، مانع وروذ یهود به مسجد الاقصی یا همان کوه هیکل یهود شود.

این خاخام یهودی بر این باور بود که این اقدام یهود ضربات سنگین و زیان‌ های هنگفتی به یهود وارد خواهد کرد و به نخست وزیر رژیم صهیونیستی اندرز داد که از اقلیتی تندرو و افراطی تبعیت نکند، چون ورود به مسجد الاقصی گناه بزرگی است که مجازات آن الهی و به گفته تورات بسیار سخت خواهد بود.

آنچه در آن تردید نیست، این است که این موضوع اختلافی قدیمی و ریشه دار بین یهودیان است، ولی یکی از مهمترین نقاط عطف آن در تاریخ معاصر، در ورود «روتچیلد» به محوطه مسجد الاقصی نمود پیدا کرد که با اعتراض گسترده در میان یهودیان مواجه شد، اگرچه روتچیلد از بزرگترین حامیان تشکیل رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شمرده می شد، با این حال یهودیان معترض ورود به مسجد الاقصی را موضوعی بسیار خطرناک و گناهی نابخشودنی می دانند.

در سال 1967 میلادی پس از اشغال قدس و به تبع آن مسجد الاقصی هیات مرکزی خاخام های اسرائیل فتوای تحریم ورود به الاقصی را صادر کرد، چون بر این باور بود که یهود هم اکنون دقیقا نمی دانند که موقعیت هیکل کجا قرار دارد و ورود آنها به الاقصی موجب نجس و ناپاک شدن محل «قدس الاقداس»، یعنی مقدس ترین مکان مقدس در هیکل خواهد شد و از آنجا که آنها نمی دانند، قدس الاقداس کجا واقع شده است، بنابراین بهتر آن است که وارد آن نشوند.

خاخام «ساموئل رابینوویچ» در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «معاریو» درباره تلاش یهودیان جهت ورود به محوطه مسجد الاقصی در سالروز تخریب هیکل که مصادف با نهم آگوست هر سال است، گفت:‌ باید با ورود یهود به منطقه الاقصی مقابله کنیم و وارد عمل شویم، چون سکوت در برابر این اقدامات کافی نیست و باید گام هایی عملی در این خصوص برداشت.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

گوساله سرخ موعود
به باور یهود این گوساله که به رنگ سرخ است، برای تقریبا دو سال در مراتع آنها چرا خواهد کرد و بیش از دو تار موی غیر قرمز در آن نمی توانید، مشاهده کنید. در آن زمان است که این گوساله به عنوان اولین گوساله سرخ مو پس از تخریب هیکل دوم معرفی خواهد شد. برخی تصور می کنند که داستان گوساله سرخ موی بنی اسرائیل که تاریخ آن به دوران حضرت موسی علیه السلام بازمی گردد، پایان یافته و به تاریخ پیوسته است، درحالی که حقایق چیز دیگر می گویند.

در این اواخر گروهی از دانشمندان یهودی طرح لقاح ژنتیکی گاوها را آغاز کرده اند. ژن هایی که این دانشمندان یهودی اقدام به لقاح آنها می کنند، ژن های عادی نیستند، بلکه از آن گاو سرخ مویی است که آن را در آمریکا کشف کرده و پس از گرفتن ژن های آن، هم اکنون درحال لقاح گاوهای خود با ژن این گاو در جنوب سرزمین های اشغالی هستند.

در اولین مرحله اجرای این طرح پس لقاح این ژن ها به یک گاو یک گاو سرخ موی به دنیا آمد، اما رنگ قرمز این گاو روشن بود و نشانی از گاو موعود در آن مشاهده نمی شد. برای اجرای این طرح این دانشمندان یهودی خواستار کمک های مادی و مالی یهودیان شدند تا تنها ظرف 4 روز 15 هزار دلار برای تسهیل اجرای طرح اهدا و کمک شود.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

سوالی که در اینجا مطرح می شود، این است که یهود از این گوساله سرخ مو چه می خواهد؟
پاسخ این سوال بسیار شنیدنی است. به اعتقاد یهود و اذعان آنها، یهودیان جهان امروزه «نجس» هستند و همین نجس بودن یهود موجب می شود تا آنها اجازه ورود به الاقصی را نداشته باشند.
برای پاک کردن خود از این نجاست، یهود می بایست، گوساله صرفا سرخ مویی را بیابند. این گوساله سرخ مو دو سال در مراتع آنها خواهد چرید، پس از دو سال اگر بیش از دو تار موی غیر قرمز در بدن این گوساله مشاهده نکردند، آن را به عنوان اولین گوساله سرخ موی از زمان تخریب هیکل دوم تا حال حاضر معرفی خواهند کرد.

پس از آن این گوساله سرخ مو ذبح شده و سوزانده می شود و خاکستر آن در برکه آبی ریخته می شود و یهود با فرو رفتن در این برکه خود را از آلودگی ها پاک خواهند کرد و در آن زمان اجازه خواهند داشت، آزادانه وارد هیکل شوند. اما به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هم اکنون 2 هزار سال است که یهود در انتظار این گاو سرخ مو و شستن بدن خود در آب برکه موعود هستند.

خاخام «ریچمن»، از جمله یهودیانی است که تمام زندگی خود را صرف یافتن نام و نشانی از این گوساله سرخ مو کرده است. وی در مصاحبه با روزنامه هاآرتص تصریح کرد که بسیاری از یهودیان بر این باورند که موضوع گاو سرخ مو، موضوعی خارق العاده و این جهانی نیست، اما مشکل اصلی در یافتن این گوساله که تنها دو تار موی غیر قرمز در آن موجود باشد، نیست، بلکه مشکل اصلی در پرورش این گوساله نهفته است که نیازمند مهارت و تجربه بسیار در فهم شریعت یهود و منطبق کردن آن با تکنولوژی های پیشرفته روز است.

این خاخام یهودی خاطر نشان می کند که کمک های خاصی به دامدارانی که اقدام به پرورش این گوساله کنند، خواهد شد، از جمله اینکه تمام ساختارهای زیربنایی دامداری تغییر کرده و دامداری مزبور از خدمات VIP بهره مند خواهد شد. همچنین دوربین های مدار بسته ای در محیط نصب خواهد شد که اوضاع را 24 ساعته زیر نظر داشته باشد و اطمینان حاصل شود که این گوساله بر اساس آموزه های تورات تربیت می شود.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

به همین دلیل این خاخام یهودی تاکید می کند که ممکن است، شما گوساله های مو قرمزی در این دامداری ها بیابید، اما چون براساس آموزه های تورات پرورش نیافته اند، دارای شرایط لازم نیستند.

به اعتقاد منابع صهیونیستی، زمانی که یهود این گاو سرخ مو را بیابند، سرآغاز مرحله ای بسیار سخت خواهد بود، چون برای به دست آوردن کوه هیکل جنگی سخت در خواهد گرفت و اوضاع بیش از پیش پیچیده و مبهم خواهد شد.

ترس از اعراب .. عجیب ترین دلیل
دو سال پس از شکست اعراب در جنگ 1967 که به اشغال قدس منجر شد، یعنی در 21 آگوست سال 1969 یک صهیونیست افراط گرای استرالیایی به نام «دنیس مایکل روهان» با آتش زدن مسجد الاقصی باعث تخریب بخش هایی زیادی از این مسجد شد.

در این آتش سوزی در قسمت جنوب شرقی مسجد الاقصی حدود دویست متر مربع از سقف مسجد کاملا تخریب شد و گنبد مسجد در پنج نقطه سوخت. همچنین یکی از آثار متبرک مسجد و یک منبر مخصوص که هشتصد سال سابقه داشت، نیز کاملا از بین رفت. صحن‌ های شرقی و جنوبی نیز در آتش سوخت و به این ترتیب مساحت بخش آتش گرفته مسجد به 1500 متر مربع رسید، یعنی یک سوم از مساحت 4400 متری این مسجد مبارک.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

این اقدام روهان تنها موجب برانگیخته شدن خشم و غضب اعراب نشد، بلکه یهودیان را هم به وحشت انداخت، به ویژه آنکه هنوز مدت زمان طولانی از شکست تلخ 1967 اعراب نمی گذشت و بسیاری از یهودیان از انتقام اعراب به وحشت افتاده بودند.

اما کشورهای عربی و اسلامی به جای استفاده از این فرصت در حمله به رژیم صهیونیستی روی به شورای امنیتی بردند که حامی همیشگی و دائمی رژیم صهیونیستی بوده است. با این حال رژیم صهیونیستی از بیم خشم و غضب مسلمانان اقدام به بازداشت این جهانگرد یهودی می‌ کند تا بعد در دادگاهی نمایشی به بهانه اینکه نام برده دچار بیماری روانی بوده، آزاد شود و به کشورش باز گردد.

با این حال در طول این مدت صهیونیست ها از واکنش و انتقام اعراب و فلسطینی ها و مسلمانان وحشت زده بودند، به همین دلیل تا مدت ها تلاش کردند، برخوردی با فلسطینی ها قدس اشغالی نداشته باشند و آنها را تحریک نکنند، همچنین برای آرام کردن آنها اقدام به پایین کشیدن پرچم خود از بلندای قبه الصخره سپردن امور اداری مسجد الاقصی به اوقاف اسلامی کردند.بنای هیکل سوم یهود در باورهای صهیونیستی / در حال ویرایش
 

با وجودی که اعراب و مسلمانان تا به امروز اقدامی جدی و گامی عملی برای آزادسازی مسجد الاقصی برنداشته اند، با این حال همواره در همایش های یهود درباره بنای هیکل سوم، این سوال مطرح شده است که چرا یهود تاکنون اقدامی برای بنای هیکل نکرده اند؟ تا یکی از مهمترین پاسخ ها این باشد که «واکنش مسلمانان در قبال این اقدام چه خواهد بود؟

خاخام های بارز و برجسته رژیم صهیونیستی بیم از واکنش مسلمانان و اعراب را مهمترین مانع برسر راه بنای هیکل سوم سلیمان می دانند. همچنین از عدم همراهی یهودیان لائیک با یهودیان بنیادگرا جهت بنای هیکل گله مند هستند که مهمترین دلیل این عدم همراهی نیز بیم از واکنش مسلمانان بیان شده است.

 

مشرق

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 3 اسفند 1396 07:50 ب.ظ
این پست ارزشمند است چگونه می توانم بیشتر بیاموزم؟
جمعه 20 بهمن 1396 04:29 ب.ظ
Remax was our real property agent's firm.
سه شنبه 17 بهمن 1396 02:11 ق.ظ
Roof Wash in Arab, AL. NO Stress Roof Cleaning.
دوشنبه 2 بهمن 1396 10:38 ب.ظ
سلام! من می دانم که این تا حدودی موضوع است اما من بودم
تعجب می کنم که آیا می دانستید کجا می توانم یک پلاگین کپچا برای فرم نظر خودم دریافت کنم؟
من از همان پلت فرم وبلاگ به عنوان شما استفاده می کنم و من مشکل پیدا کردن آن را دارم؟

خیلی ممنون!
جمعه 24 آذر 1396 05:38 ب.ظ
من در واقع خوشحال به نگاهی به این پست وب سایت
که حاوی مقدار زیادی از اطلاعات مفید است، با تشکر برای ارائه چنین آمار.
جمعه 17 آذر 1396 02:32 ب.ظ
Hi to all, it's genuinely a fastidious for me to go
to see this web page, it contains valuable Information.
دوشنبه 13 آذر 1396 08:47 ب.ظ
Bookmarked! من واقعا سایت شما را دوست دارم!
دوشنبه 6 آذر 1396 11:24 ب.ظ
اول از همه می خواهم بلاگی فوق العاده بگویم!

من یک سوال سریع داشتم که می خواهم بپرسم آیا شما اهمیتی نمی دهید.

من علاقه مند شدم تا متوجه شوم که شما خودتان را متمرکز کرده و خود را پاک می کنید
سر قبل از نوشتن من فکر کردم که افکار من را از بین ببرم.

من واقعا از نوشتن لذت می برم اما این فقط به نظر می رسد
اولین 10 تا 15 دقیقه به سادگی هدر می رود
فقط سعی می کنم بفهمم چطور شروع کنم هر ایده یا نکات؟

قدردانی آن
جمعه 3 آذر 1396 05:37 ب.ظ
من توانستم از مقالات شما برای مشاوره خوب پیدا کنم.
سه شنبه 30 آبان 1396 07:18 ب.ظ
وبلاگ شیرین! من آن را در حالی که جستجو در اخبار یاهو پیدا کردم.

آیا شما هر گونه راهنمایی در مورد چگونگی ثبت نام در اخبار یاهو دارید؟

من برای مدتی تلاش کرده ام اما هرگز به نظر نمی رسد که آنجا بمانم!
به سلامتی
دوشنبه 29 آبان 1396 10:59 ق.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious know-how regarding unpredicted feelings.
دوشنبه 22 آبان 1396 07:56 ب.ظ
I was suggested this website by my cousin. I'm not sure whether this post is
written by him as no one else know such detailed about my problem.
You are amazing! Thanks!
دوشنبه 22 آبان 1396 09:40 ق.ظ
What's up to every body, it's my first visit of
this blog; this blog consists of remarkable and actually excellent stuff designed for visitors.
یکشنبه 21 آبان 1396 03:47 ق.ظ
Helpful info. Fortunate me I found your web site by accident, and I am shocked why this
twist of fate didn't took place earlier! I bookmarked it.
چهارشنبه 17 آبان 1396 10:09 ب.ظ
After going over a number of the blog articles on your site, I really appreciate your technique of blogging.
I book-marked it to my bookmark site list and will be checking back in the near future.
Take a look at my website too and tell me how you feel.
دوشنبه 15 آبان 1396 03:31 ب.ظ
Very descriptive article, I loved that a lot. Will there be
a part 2?
شنبه 13 آبان 1396 10:44 ب.ظ
شما برخی از موقعیت های شایسته را در آنجا ساخته اید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع و بیشتر یافتم، در وب بررسی کردم
افراد با نظرات شما در این وبسایت همراه خواهند بود.
شنبه 13 آبان 1396 12:19 ق.ظ
For newest news you have to pay a quick visit world wide web and on web I found
this web site as a best web site for most recent updates.
جمعه 12 آبان 1396 11:54 ب.ظ
چطوری من می دانم که این مسئله خاموش است اما من می خواهم بپرسم.
آیا علاقه مند به تبادل لینک یا شاید مهمان نوشتن یک پست وبلاگ هستید یا بالعکس؟
سایت من آدرس بسیاری از موضوعات مشابه شما را دارد و من احساس می کنم که می توانیم از هر یک از دیگران سودمند باشد.
اگر اتفاق می افتد علاقه مند است، لطفا به من ایمیل ارسال کنید.
منتظر شنیدن از شما هستم! فوق العاده
وبلاگ توسط راه!
جمعه 12 آبان 1396 08:57 ب.ظ
این اولین بار من یک دیدار سریع در اینجا است و من واقعا خوشحال هستم
برای خواندن همه چیز به تنهایی.
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:59 ق.ظ
سلام، فقط می خواستم ذکر کنم، من از این پست لذت بردم.
این الهام بخش بود در حال ارسال پست!
پنجشنبه 11 آبان 1396 12:48 ق.ظ
سلام من خیلی خوشحالم که من صفحه وبلاگ خود را پیدا کردم، من واقعا شما را با خطا در حالی که من بود
به دنبال Digg برای چیز دیگری، به هر حال من اینجا هستم
در حال حاضر و فقط می خواهم به تشکر از شما برای یک پست باور نکردنی و
وبلاگ همه هیجان انگیز (من نیز موضوع / طراحی را دوست دارم)، من زمان آن را ندارم که تمام آن را در دقیقه بگذرانم، اما کتابی را دیده ام
آن را و همچنین در خوراک RSS شما اضافه شده است، بنابراین زمانی که من زمان من به بازگشت خواهد بود
بیشتر بخوانید، لطفا کار فوق العاده ای را ادامه دهید.
چهارشنبه 10 آبان 1396 04:25 ب.ظ
It's amazing to pay a visit this site and reading the views of all colleagues
about this piece of writing, while I am also keen of getting knowledge.
چهارشنبه 10 آبان 1396 02:47 ق.ظ
It is not my first time to pay a visit this site,
i am visiting this site dailly and take pleasant information from here daily.
سه شنبه 9 آبان 1396 07:10 ب.ظ
محتوای با کیفیت، کلید توجه بازدیدکنندگان به بازدید از وب سایت است،
این چیزی است که این وب سایت ارائه می دهد.
سه شنبه 9 آبان 1396 05:00 ب.ظ
من وبلاگ شما را دوست دارم.. رنگ های بسیار زیبا و تم. آیا این وبسایت را خودتان ایجاد کرده اید یا آیا
کسی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد؟ Plz پاسخ من به دنبال
وبلاگ من را طراحی کرده و می خواهم بدانم کجا هستم
این از به سلامتی
دوشنبه 8 آبان 1396 10:25 ب.ظ
پست عالی ارسال چنین نوعی اطلاعات را در صفحه خود نگه دارید.
من واقعا تحت تاثیر وبلاگ شما قرار گرفتم
سلام، شما یک کار عالی انجام داده اید. من خواهم
قطعا digg آن و شخصا به دوستان من توصیه.
من مطمئن هستم که از این سایت سود خواهند برد.
دوشنبه 1 آبان 1396 05:54 ب.ظ
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere,
when i read this post i thought i could also create comment due to this brilliant article.
دوشنبه 1 آبان 1396 08:32 ق.ظ
Hey this is somewhat of off topic but I was
wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted
to get advice from someone with experience. Any help
would be enormously appreciated!
دوشنبه 1 آبان 1396 12:59 ق.ظ
I read this article fully regarding the comparison of newest and
preceding technologies, it's awesome article.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

منتظر ظهور
سلام علیکم _ اللهم عجل لولیک الفرج _شما با نظرات خود می توانید این وبلاگ و مطالب ومقالات آنرا تقویت کنید و می توانید مطالب دلخواه خود را در قسمت نظرات پیشنهاد دهید تا در اسرع وقت اقدام به انتشار آن نماییم .انشاءالله همگی از منتظران واقعی امام زمان (عج) باشیم .این هم ایمیل :
has.askari@gmail.com
مدیر وبلاگ : حسن عسکری
مطالب اخیر
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :